Európska rodina - má zmysel zachraňovať ju?

Autor: Michal Šipoš | 22.9.2011 o 8:28 | (upravené 22.9.2011 o 9:47) Karma článku: 7,31 | Prečítané:  1296x

V roku 2004 sme sa stali členmi EÚ, veľkého spolku krajín, ktorá pozostávala zo starých a nových členov. Všetko vyzeralo byť super, budeme čerpať ich peniaze, na rozvoj našej zaostalej postkomunistickej krajiny, dokonca, pokiaľ dodržíme pravidlá hry, môžeme prijať spoločnú európsku menu. A  tak aj bolo, už po niekoľkí krát sme si uškrtili opasky a dokázali sme to. No to sme ešte netušili, že nie všetci členovia našej európskej rodiny sa správajú tak zodpovedne, ako my (keď nerátam obdobie ficovlády).

 

Pokúsim sa to prirovnať k jednej obyčajnej rodine. Otec (Nemecko), mama (Francúzsko), zopár vlastných detí(staršia sestra Veľká Británia, mladšia Španielsko, braček Holandsko, ďalší Rakúsko, atď.) V istom období sa rodinka rozhodla, že si adoptuje pár detí. Navštívili detský domov, kde bolo kopec šikovných a zdravých decák. Po určitej dobe sa konečne rozhodli! Adoptujú tie deti, ktoré budú poslúchaťdodržiavať  poriadok a rodinné pravidlá hry. Jedným z týchto detí bolo aj Slovensko, ktoré tak ostatné deti, nemalo veľa možností uplatniť sa v živote a privítalo adopciu. Začalo sa správať poslušne, uskromnilo sa , veď bolo zvyknuté . No na oplátku začalo Slovensko využívať rodinnú pomoc (eurofondy) a všetko by bolo ako tak v poriadku. No po určitej dobe sa prišlo nato, že vlastné deti nedodržiavali pravidlá hry a nedokážu fungovať ďalej.

 

Čo by mala správna rodina v takejto situácii urobiť?

 

Podľa mňa, by si najprv mala ujasniť, či je za zachovanie rodiny. Ak áno, tak by  mala prijať nové pravidlá hry. Pravidlá,  ktoré budú jasnejšie, prísnejšie a hlavne, za ich nedodržanie budú tvrdé tresty. Ten najväčší trest by bol odchod z rodiny. Osobne by som deťom, ktoré jasne preukážu, že pomoc od rodiny dokážu vrátiť , pomohol (euroval) a dal im šancu. No dieťaťu (Grécko) ktoré, klamalo, podvádzalo a žilo si nad pomery na úkor iných, by som ukázal dvere, aj keď by ma to neskutočne bolelo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?