Chcete meniť veci - vstúpte do politiky !!!

Autor: Michal Šipoš | 11.7.2011 o 14:56 | (upravené 14.7.2011 o 23:41) Karma článku: 6,13 | Prečítané:  622x

Od novebra 2010 sa zo mňa stal chtiac - nechtiac politik. Zvolili ma za poslanca mesta, v ktorom som sa narodil, žijem a plánujem v ňom aj zostať žiť. Pravdepodobne sa budem v mojich blogoch viac venovať Starej Ľubovni, ale nedá mi nenapísať ako sa kreoval môj vzťah k politike ... Už od mala som intenzívne vnímal veci okolo seba. Okolo roku 1997 ma najviac štvalo, ako Mečiar suverénne valcoval každého oponenta, ani veľkí politici, ako v tej dobe boli Moravčík či Čarnogurský mu nevedeli rázne oponovať, keď tu zrazu, prišiel do diskusnej relácie nejaký hovorca zlepenca SDK, malý, fúzatý, vraj cigán, bicyklista.... No čuduj sa svete, bol prvý, ktorý mu vedel povedať veci jasne a na rovinu. Od toho momentu som si začal tohto malého bicyklistu všímať a sledujem ho až doteraz, samozrejme len z médií a rozprávania iných.

Ten príbeh ďalej už všetci poznáme. Ten malý cyklista dokázal dať do kopy partiu ľudí, ktorá nás vyviedla z toho hrozného marazmu, dokonca sme sa stali plnohodnotnými členmi Európy, nemusíme sa hanbiť , že sme diera, že sme len úbohí Slováci. Dnes cestujeme po celej Európe bez pasov, do civilizovaného sveta lietame bez víz, platíme spoločnou menou, aj keď o ňu musíme momentálne bojovať , ale to je iný príbeh. A tak čas utekal a ja som začal sledovať, ako sa ten super príbeh začal kaziť. Už tesne po voľbach v 98-om som videl jedného pána s takým hrubým krkom a hranatou hlavou , ako sa nestal ani ministrom, ani štátnym tajomníkom (chápete to, on nedostal žiaden flek !!!) a začal byť akosi nespokojný. Najprv rečnil o nejakej tretej ceste, to som ešte netušil o akého ambicózneho človeka pôjde. Začal veľmi pekne a ľúbivo rozprávať o lepších zajtrajškoch, že ako sa kradlo za Mečiara , tak sa kradne aj za Dzurindu atď. Interpretoval to tak presvedčivo a rázne , že mu uverilo kopec ľudí, dokonca aj ja poznám pár kamarátov čo sa takto nechali nachytať, o dôchodcoch už radšej ani nepíšem, tých zmagoril možno aj 90%. A to nebolo všetko, dokonca v roku 2002 sa už už videl na premérskom poste, ale to by mu musel hlas podobný Ficovi pozháňať vlastnou hlavou možno 80-90 milónov, no nestalo sa, chválabohu :)  Bohužiaľ ako som už písal v úvode, išlo o veľmi, ale veľmi ambiciózneho človeka, čiže sa mu to podarilo o 4 roky neskôr :(  hneď po voľbách som sa síce ešte naivne domnieval, že s Mečiarom a Slotom určite do vlády nepôjde, veď ako by mohol, keď pred voľbami na nich nakydal čo sa dalo? ... ale to som ho ešte nepoznal. Nechcem sa tu veľa rozpisovať a analyzovať obdobie Ficovlády, veď predsa  každý , kto ma len trochu zdravého rozumu, určite pochopil o čom to celé bolo, samozrejme tým nechcem povedať, že teraz je všetko ideálne, práve že nie je. Preto Vás chcem poprosiť, všetkých , čo veríte v spravodlivosť, slušnosť,  a nie je Vám ľahostajná budúcnosť Slovenska , vstúpte do politiky a zmeňte to !!!

Ps: na budúce Vám napíšem o tom, ako sa mi podaril malý zázrak v našom mestečku a ako sa to dá aplikovať na celé Slovensko....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?