Európska rodina - má zmysel zachraňovať ju?

Autor: Michal Šipoš | 22.9.2011 o 8:28 | (upravené 22.9.2011 o 9:47) Karma článku: 7,31 | Prečítané:  1277x

V roku 2004 sme sa stali členmi EÚ, veľkého spolku krajín, ktorá pozostávala zo starých a nových členov. Všetko vyzeralo byť super, budeme čerpať ich peniaze, na rozvoj našej zaostalej postkomunistickej krajiny, dokonca, pokiaľ dodržíme pravidlá hry, môžeme prijať spoločnú európsku menu. A  tak aj bolo, už po niekoľkí krát sme si uškrtili opasky a dokázali sme to. No to sme ešte netušili, že nie všetci členovia našej európskej rodiny sa správajú tak zodpovedne, ako my (keď nerátam obdobie ficovlády).

 

Pokúsim sa to prirovnať k jednej obyčajnej rodine. Otec (Nemecko), mama (Francúzsko), zopár vlastných detí(staršia sestra Veľká Británia, mladšia Španielsko, braček Holandsko, ďalší Rakúsko, atď.) V istom období sa rodinka rozhodla, že si adoptuje pár detí. Navštívili detský domov, kde bolo kopec šikovných a zdravých decák. Po určitej dobe sa konečne rozhodli! Adoptujú tie deti, ktoré budú poslúchaťdodržiavať  poriadok a rodinné pravidlá hry. Jedným z týchto detí bolo aj Slovensko, ktoré tak ostatné deti, nemalo veľa možností uplatniť sa v živote a privítalo adopciu. Začalo sa správať poslušne, uskromnilo sa , veď bolo zvyknuté . No na oplátku začalo Slovensko využívať rodinnú pomoc (eurofondy) a všetko by bolo ako tak v poriadku. No po určitej dobe sa prišlo nato, že vlastné deti nedodržiavali pravidlá hry a nedokážu fungovať ďalej.

 

Čo by mala správna rodina v takejto situácii urobiť?

 

Podľa mňa, by si najprv mala ujasniť, či je za zachovanie rodiny. Ak áno, tak by  mala prijať nové pravidlá hry. Pravidlá,  ktoré budú jasnejšie, prísnejšie a hlavne, za ich nedodržanie budú tvrdé tresty. Ten najväčší trest by bol odchod z rodiny. Osobne by som deťom, ktoré jasne preukážu, že pomoc od rodiny dokážu vrátiť , pomohol (euroval) a dal im šancu. No dieťaťu (Grécko) ktoré, klamalo, podvádzalo a žilo si nad pomery na úkor iných, by som ukázal dvere, aj keď by ma to neskutočne bolelo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?